Člen skupiny ENETIQA

O nás

Hlavním předmětem podnikatelské činnosti TERMO Děčín a.s. je výroba tepelné energie, rozvod tepelné energie a výroba elektřiny. Společnost tepelnou energií pro vytápění a přípravu teplé vody zásobuje téměř 11 tis. domácností a více než 100 odběrných objektů veřejné správy, terciární sféry a podnikatelských objektů ve městech Děčín a Jílové.

Více informací

Cena tepla v Děčíně a Jílovém stoupne příští rok o stokoruny. Teplárna má plyn zajištěn na celou sezonu

Společnost TERMO Děčín a.s., provozující místní teplárnu, zvýší ceny tepla zhruba o    54 %. Náklady na teplo tak pro rodinu v bytě o velikosti 3+kk stoupnou v průměru o cca 560 Kč měsíčně. Nový ceník je platný od 1. 1. 2022. Cena mohla být výrazně vyšší. Energetická skupina MVV Energie CZ, jež je majoritním vlastníkem společnosti TERMO, však do ceny tepla promítla jen část skokově rostoucích nákladů na nákup zemního plynu, který teplárna využívá jako hlavní palivo.

„Pokud bychom to neudělali, odběratelé by za teplo platili mnohem více. Ačkoliv jsme měli dodávky plynu smluvně zajištěné dopředu na celý rok 2022, museli jsme v rekordně krátké době najít nového dodavatele. Původní obchodník, s nímž mateřská společnost MVV uzavírala dodávky za ceny platné v roce 2020, nebyl schopen nasmlouvané dodávky garantovat. Plyn jsme museli nakoupit za aktuální ceny, které jsou čtyřikrát vyšší než před rokem,“ říká Ing. Libor Štěpán, předseda představenstva TERMO Děčín a.s.

Rozhodnutí přenést na zákazníky jen část nákladů zvýšených cen plynu učinil management skupiny MVV v přímé reakci na mimořádnou situaci na trhu. Jörg Lüdorf, předseda představenstva společnosti MVV Energie CZ a.s., to vysvětluje: „Růst výdajů domácností za teplo jsme chtěli omezit na nezbytné minimum. Toto rozhodnutí se týká všech našich tepláren, které využívají převážně zemní plyn.“

Růst ceny tepla v závislosti na růstu ceny plynu omezila i technologická výhoda TERMA, která jako jediná teplárna v ČR využívá k výrobě tepla i geotermální energii.

Nákup zemního plynu zajišťuje skupina MVV Energie CZ pro jednotlivé dceřiné firmy včetně TERMA centrálně. V současné době má skupina zajištěn dostatek plynu na celou topnou sezonu a pro rok 2023 už byl vybrán nový dodavatel.

Všechny výhody, které TERMO svým zákazníkům poskytuje, zůstanou zachovány. „Slevy z ceny tepla a teplé vody, které čerpají zákazníci ve věrnostním programu, samozřejmě dodržíme,“ říká Libor Štěpán a dodává: „Pokud by se některý z našich bývalých zákazníků měl se zajištěním dodávek tepla potíže, rádi ho k našemu systému znovu připojíme.“

TERMO Děčín a.s. byla založena jako městská akciová společnost v roce 1995, členem skupiny MVV Energie CZ se stala v roce 2000. Společnost vyrábí a dodává teplo na území měst Děčín a Jílové. Tepelnou energií pro vytápění a přípravu teplé vody zásobuje osm tisíc domácností a 140 objektů veřejné správy, podnikatelské a terciární sféry. Výrobu zajišťuje především v pěti centrálních zdrojích tepla. TERMO Děčín a.s. využívá pro výrobu tepla zemní plyn a také – jako jediná v České republice – geotermální energii z podzemního jezera.

Energetickou skupinu MVV Energie CZ tvoří patnáct společností s působností v patnácti městech České republiky. Mateřskou společností je MVV Energie CZ a.s., která byla založena v říjnu 1993 a od roku 1999 je dceřinou společností německého energetického koncernu MVV Energie se sídlem v Mannheimu v Německu. Tři hlavní pilíře strategie MVV jsou výroba a distribuce tepelné energie, kombinovaná vysokoúčinná výroba elektrické energie a energetické využití odpadu.

Vývoj cen energií a konkurenceschopnost CZT

TERMO_ podpůrné služby_01122021

Alternativní zdroje energií

Odstávka

V současné době dodáváme tepelnou energii do všech odběrných míst ve městech Děčín a Jílové bez přerušení. Žádné odstávky ani havárie nejsou hlášeny. Průběžně přijímáme opatření, která zajišťují plynulý chod našich provozů. Pro informace o dodávce tepla do Vašeho objektu volejte dispečink. 

 

termo-decin-banner-sokoli

Jak se k nám dostanete?

imgMap_termo